Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Dzień 29 sierpnia 2009 roku stał się dla naszej Fundacji dniem szczególnym - we włoskiej olimpijskiej wiosce Pragelato uroczyście otworzyliśmy naszą pierwszą Alpejską Bazę Szkoleniową.

Po zaledwie rocznym okresie od rozpoczęcia projektu otwieramy drzwi do miejsca, które przyczynić się ma do efektywniejszej realizacji naszej głównej idei działalności - zwiększania szeroko pojętego bezpieczeństwa górskiej aktywności.

Projekt ten stał się kolejnym wymiernym dowodem na wielką determinację i efektywność, która towarzyszy pracy naszego zespołu. Stał się też kolejnym dowodem na skuteczność działalności opartej na współpracy i integracji środowisk.

Inicjatywa ta spowodowała, że na uroczystej ceremonii otwarcia naszej Bazy spotkali się wybitni przedstawiciele nauki, środowisk górskich, władz administracyjnych oraz środowisk biznesowych.

Mieliśmy zaszczyt gościć w swoich progach przedstawicieli władz miast Pragelato i Sestriere; Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; Laboratorium GIS i Teledetekcji Katedry Ekologii Lasu na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie; ratowników włoskich Soccorso Alpino Stazione Pragelato - Sestriere oraz Guardia di Finanza regionu Bardonecchia; ratowników francuskich Gendarmerie de Haute Montagne PGHM z Chamonix; ratowników polskich z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Alpenverein, krakowskiego Oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej; firm ESRI Polska oraz Navteq a także innych miłośników gór i naszych przyjaciół.

Wszyscy goście odpowiadając na nasze zaproszenie pokazali, że popierają i chcą wspólnie z nami realizować cenne i wartościowe idee. Przybyli do Pragelato by wspólnie z nami podtrzymywać iskrę zapaloną po tragicznym wypadku w lipcu 2007 roku.

W tym szczególnym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania przede wszystkim naszym Fundatorom - Państwu Grażynie i Markowi Pasek oraz Panu Fabrizio Cozzi za ufundowanie Bazy. Dziękuję także wszystkim szanownym gościom za przybycie na ceremonię otwarcia, pracownikom i wolontariuszom Fundacji, którzy ciężko pracowali w trakcie realizacji projektu oraz wszystkim pozostałym, dzięki których pomocy nasza Fundacja ma szansę realizacji tego typu projektów i działania na najwyższym poziomie organizacyjnym i merytorycznym.

Prezes Zarządu

Paweł Chrustek

Czytaj więcej o działalności Alpejskiej Bazy Szkoleniowej - Pragelato Zobacz galerię zdjęć z uroczystej ceremonii otwarcia