Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

„Nie podążaj tam gdzie wiedzie ścieżka.
Zamiast tego pójdź tam gdzie jej nie ma
I wytyczaj szlak.”
Ralph Waldo Emerson

W te wakacje harcerze z Jaworznickiego Hufca postanowili wytyczyć szlak i szukać przygód w przepięknie położonej, górskiej miejscowości Pragelato.

Po sprawnie przebytej podróży i pysznej, gorącej herbacie w bazie Fundacji Anny Pasek cieszyliśmy oczy wschodem słońca budzącego Alpy do życia.

Chętnie, pełni sił zabraliśmy się do budowy obozu. Cały dzień minął nam na pionierce obozowej i w naszym otoczeniu szybko wyrosły namioty, maszty, plac apelowy i totemy.

Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy przybyli powitać nas na apelu rozpoczynającym nasz obóz. Gościliśmy między innymi przedstawicieli władz miasta, lokalnych organizacji, a przede wszystkim naszych przyjaciół z Fundacji imienia Anny Pasek.

Z niesłabnącym zapałem poznajemy otaczającą nas okolicę. Wędrujemy, podziwiamy, zwiedzamy, fotografujemy. Aktywnie włączamy się w życie lokalnej społeczności. To dopiero kilka dni naszej przygody, ale już mamy pewność, że nasz przyjazd do Pragelato zostanie na długo w naszych sercach i w pamięci mieszkańców miasta.

Zobacz zdjęcia