Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

GirsbergerM

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą działalność, przekazując na rzecz Fundacji im. Anny Pasek 1% swojego podatku. Taka forma pomocy to dla nas ogromne wsparcie. Dzięki Wam i pomocy licznych darczyńców mogliśmy zakupić nowoczesny system szkoleniowy RTX 457, szwajcarskiej firmy Girsberger oraz zestawy lawinowe (detektory, sondy i łopaty lawinowe). Sprzęt ten będzie służył młodym ludziom w trakcie działań edukacyjnych realizowanych przez naszą Fundację.
W tym miejscu pragniemy także podziękować firmie Girsberger za wsparcie i okazana pomoc.

RTX 457 to nowoczesny, mobilny, system szkoleniowy, który umożliwia przeprowadzanie ćwiczeń z zakresu poszukiwania osób zasypanych przez lawiny.

W skład zestawu wchodzi sześć nadajników, działających na takiej samej częstotliwości jak detektory lawinowe i zintegrowany system zdalnego sterowania.

Trening z takim urządzeniem jest niezastąpiony, umożliwia młodym ludziom naukę posługiwania się zestawem lawinowym, unaocznia sytuacje z jakimi mogą się zetknąć w trakcie wypadku lawinowego. Uświadamia także jak istotne, z perspektywy bezpieczeństwa, jest odpowiednie wyposażenie i właściwe przygotowanie.