Głównej zawartości

Pomagamy razem

W dniach 7-11 października Paweł Chrustek jako reprezentant naszej Fundacji, uczestniczył w międzynarodowej konferencji International Snow Science Workshop ISSW. Konferencja poruszała tematykę aktualnego stanu światowej wiedzy na temat badań śniegu i lawin oraz zimowego bezpieczeństwa w obszarach górskich. Konferencje ISSW mają długą tradycję, bo organizowane są od 1978 roku. Początkowo odbywały się tylko w USA i Kanadzie. W 2009 roku zmieniono ten trend i zorganizowano pierwszą edycję europejską w Davos w Szwajcarii. Tym razem wybór padł na francuskie miasta Grenoble i Chamonix.

Podstawową misją ISSW jest łączenie świata teorii i praktyki, dlatego przedstawiane prezentacje oraz zorganizowane warsztaty, dostarczyły nam ogromu przydatnych informacji na temat efektywnego prowadzenia działań prewencyjnych. Wyjazd był dla nas także okazją do przeprowadzenia roboczych spotkań ze specjalistami z partnerskiego Instytutu Badań Śniegu i Lawin w Davos. Cieszymy się bardzo, bo podczas tych rozmów usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii na temat dotychczasowej naszej współpracy. Dzięki temu otrzymaliśmy także nowe deklaracje o chęci dalszej współpracy, zarówno w kwestiach badawczych jak i w kwestiach edukacyjnych.

Już niedługo bogatsi o nowa wiedzę, doświadczenie i z jeszcze większym zapałem, ruszamy więc z kolejną edycją naszych szkoleń lawinowych. Serdecznie na nie zapraszamy! Informacje wkrótce na facebooku i naszej stronie www.

Zobacz galerię z konferencji i sesji terenowych (fot. P. Chrustek, S. Fijak)