Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Letni cykl szkoleń górskich - szkolenie medyczneZa nami pierwsze spotkanie w ramach letniego cyklu szkoleń górskich, organizowanych przez Fundację im. Anny Pasek wraz z Grupą Podhalańską GOPR.

Zasady resuscytacji, metody opatrywania urazów kostno stawowych, etapy hipotermii i metody jej zapobiegania, to tylko niektóre tematy, z którymi zapoznali się uczestnicy szkolenia medycznego.

W tym roku, podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, Fundacja im. Anny Pasek wraz z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR, przygotowała serię szkoleń górskich. Celem owego cyklu jest przekazanie młodym ludziom wiedzy i podstawowych umiejętności, które w trudnych sytuacjach - w stanach zagrożenia życia lub zdrowia - przyczynią się do zachowania ich bezpieczeństwa.

W szkoleniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernikach w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz młodzi alpiniści, którzy wybierając się tego lata w góry Pamiru, zamierzają zdobyć swój pierwszy siedmiotysięcznik - tzw Pik Lenina (Szczyt Awicenny 7134 m n.p.m).

Zajęcia poprowadził Instruktor GOPR i Ratownik Medyczny Michał Zmarz.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację im. Anny Pasek w ramach statutowej działalności na rzecz bezpieczeństwa w górach.

Już niebawem kolejne zajęcia. Zapraszamy.