Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

01 svalbard-subiektywnie02 bhutan03 bajkal-serce syberii04 bajkal-morze-syberii05 droga-na-polnoc06 powroty

IslandiaAnnaPasek_mFundacja im. Anny Pasek i Muzeum Zagłębia w Będzinie zapraszają na najnowszą wystawę fotografii Anny Pasek zatytułowaną "Islandia wyspa lodu i ognia". Tym razem fotografie Ani zabiorą nas w podróż na północ Europy, na Islandię - wyspę kontrastów. Islandia to miejsce niezwykle ciekawe, pełne sprzeczności i tajemniczego piękna. Na jednej przestrzeni możemy zobaczyć lodowce i aktywność wulkaniczna, czarne i złowrogie pola zastygłej lawy oraz intensywnie żywo zielone murawy trawiaste. Całości dopełnia niesamowita kultura zatopiona w mitologii i kulturze staro-skandynawskiej.

Podróż na Islandię była pierwszą wyprawą Ani w kierunku fascynującej Ją północnej Europy. Jej celem było poznanie i uwiecznienie na fotografiach niezwykłego bogactwa tej wyspy. Dziś mamy okazję zaprezentować Państwu zapis tamtej podróży, Islandię wyspę lodu i ognia widzianą z perspektywy Anny Pasek.

Zdjęcia Ani będzie można zobaczyć w Muzeum Zagłębia w Będzinie, w Pałacu Mieroszewskich przy ul Świerczewskiego 15. Rozpoczęcie wystawy 24 lutego o godz. 17. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 kwietnia 2012r. Serdecznie Zapraszamy.