Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

01 svalbard-subiektywnie02 bhutan03 bajkal-serce syberii04 bajkal-morze-syberii05 droga-na-polnoc06 powroty

IslandiaAnnaPasek_mGorąca atmosfera, znakomici goście i inspirujące fotografie autorstwa Anny Pasek. Tak w wielkim skrócie można by opisać otwarcie najnowszej wystawy Ani, zatytułowanej „Islandia wyspa lodu i ognia".

Nie sposób oddać słowami atmosfery tego wydarzenia. Wystawy fotografii Anny Pasek, organizowane cyklicznie, to dla ludzi angażujących się w działania Fundacji swoiste święto. Jest to dla nas nie tylko okazja na spotkania się z przyjaciółmi Fundacji i jej darczyńcami, ale także moment, w którym dane nam jest uroczyście uhonorować młodych doktorantów, laureatów konkursu stypendialnego im. Anny Pasek. Prócz wymiaru towarzyskiego to także strawa dla ducha i oka.

Jak co roku temperaturę wydarzenia dodatkowo podgrzewał aukcja charytatywna, której celem jest zgromadzenie środków na realizację kolejnych działań Fundacji. W trakcie tegorocznego wernisażu oprócz fotografii autorstwa Anny Pasek, na wystawie licytowano przedmioty przekazane specjalnie na ten cel przez Hutę Szkła Zawiercie, producenta unikatowego szkła kryształowego. Ogromnym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyła się karafka do Whisky z limitowanej serii, zaprojektowana i sygnowana przez Panią Ewe Minge. Całkowity dochód z aukcji jest przekazany na realizację celów statutowych Fundacji.

Wystawę „Islandia wyspa lodu i ognia" zorganizowano w ramach będzińskiego roku kultury, wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Pana Krzysztofa Komoniewskiego i Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

islandia_A.Pasek_01_fot.B_mislandia_A.Pasek_11_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_22_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_21_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_10_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_17_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_02_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_08_fot.B.Gawlik_mislandia_A.Pasek_13_fot.B.Gawlik_m