Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

01 svalbard-subiektywnie02 bhutan03 bajkal-serce syberii04 bajkal-morze-syberii05 droga-na-polnoc06 powroty

StronaW dniach 2-7 września 2012 roku, Alpejska Baza Szkoleniowa w Pragelato gościła grupę będzińskich licealistów i gimnazjalistów, uczestników warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Klub Absolwenta Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie, we współpracy z Fundacją im. Anny Pasek.

Celem wyprawy były warsztaty fotograficzne, w trakcie których młodzi ludzie poszerzali swą wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu fotografii podróżniczej. Niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu była malownicza sceneria Alp Kotyjskich z ich bogatą lokalna kulturą.

„Dzięki wyjazdowi do ośrodka szkoleniowego Fundacji uświadomiłam sobie przede wszystkim jak bardzo różnimy się od siebie. Patrzenie na otaczający nas świat jest zawsze subiektywne... I to jest piękne. Każdy fotograf niezależnie od swoich umiejętności ma swój własny, indywidualny styl i sposób ukazywania otaczającej nas rzeczywistości. Każda fotografia przedstawiona pojedynczo jest wprawdzie jedyna w swoim rodzaju, ale po zespoleniu jej wraz ze zdjęciami innych osób, ukazuje to czego jeden obiektyw nie jest w stanie uchwycić – świat widziany z różnych perspektyw, świat bardziej kolorowy, bardziej prawdziwy. To była piękna przygoda."

Zuzanna Baj

„Piemont – magia tego miejsca jest niesamowita! Te piękne uliczki z widokiem na zapierające dech w piersiach Alpy. No i miejscowi... Wyjątkowi ludzie, którzy mimo że widzieli nas pierwszy raz zawsze gotowi byli by obdarzyć nas uśmiechem i pozdrowić ciepłym ciao."

Paulina Śliwińska

„Ta wyprawa utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że w grupie przyjaciół wszystko musi się udać... Jedno jest pewne – jeszcze nie raz zatęsknię za tym magicznym miejscem."

Weronika Piaskowska

„Lubię smakować. Próbować nowych, rozmaitych dań i eksperymentować w kuchni. Z wielką nadzieją zapatrywałem się na kulinarne propozycje pana Marka i nie zawiodłem się. Sposób podawania posiłków, ich wygląd oraz zapach był obietnicą fantastycznego, pełnego pasji smaku. Momentalnie wzmagał się we mnie apetyt. W tym odczuciu nie pozostałem odosobniony. Na stole przy każdym posiłku przede wszystkim królowały różnorodne sery. Wszystkich bez wyjątku, urzekła oryginalna włoska szynka parmeńska i świeża chrupiąca rukola. Dopełnieniem każdej uczty był niepowtarzalny nastrój panujący przy stole, który doskonale współgrał z widokiem rozpościerających się szczytów alpejskich za oknem... właśnie tak Pan Marek zaserwował nam szereg niezapomnianych przeżyć"

Marcin Gwóźdź

„Magiczne wręcz widoki, świetne zdjęcia... i jeszcze ta nasza grupa – przyjaźń, współpraca i integracja. Dzięki za wszystko."

Zuzanna Brajer

1aa23

145

„Zakochałem się w tej małej miejscowości, miejsce urokliwe i klimatyczne to właśnie Pragelato. Rozpościerające się wszędzie wokół Alpy pokazują przewagę natury nad człowiekiem, przez co ludzie nabierają większej pokory..."

Mateusz Knap

Z naszej perspektywy najcenniejszy był zapał młodych ludzi. Ich radość odkrywania świata i otwartość na nowe doświadczenia.Ogromne podziękowania należą się Panu Markowi Paskowi, za jego zaangażowanie i niesamowitą determinację.

Już niebawem wernisaż wystawy stanowiącej zapis podróży młodych będzińskich fotografów.