Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Prezes Fundacji - Paweł Chrustek podczas prezentacjiW dniach 8-12 września 2008 roku w Zakopanem, Fundacja im. Anny Pasek miała okazję zaprezentować się na międzynarodowej konferencji GIS Polonia 2008, organizowanej miedzy innymi przez: Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach i Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie SILGIS oraz Croatian Information Technology Society.

Tematem tej interdyscyplinarnej konferencji było zastosowanie systemów informacji geograficznej w różnych dziedzinach nauki i gospodarki. Nasza Fundacja choć jest instytucją bardzo młodą to już teraz może się pochwalić kilkoma sukcesami w działalności na polu GIS, które zaprezentowano na posterze zatytułowanym 'Promotion of GIS by the Anna Pasek Foundation'.

Wystawa prac Michała WojnaraSzczególnym i poruszającym momentem konferencji była wystawa prac Michała Wojnara, który od dwóch lat zaangażowany był w organizację tego cyklu konferencji jako ilustrator książek i plakatów. Michał po długiej i dzielnej walce z chorobą zmarł 20 lipca 2008 roku w swej dwudziestej wiośnie.

Michał jak łatwo zauważyć to postać bardzo bliska Patronce Naszej Fundacji, dlatego Prezes Fundacji zadeklarował rodzicom Michała, że zorganizowana zostanie wspólna wystawa prac Ani i Michała. Zapraszamy także to obejrzenia prac Michała na stronie www.rysunkimichala.strefa.pl