Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Podczas piątkowego wernisażu wystawy zdjęć Patronki Fundacji Svalbard Subiektywnie, wręczone zostały pierwsze stypendia naukowe dla wybitnych doktorantów, którzy w swoich badaniach wykorzystują technologie systemów informacji geograficznej (GIS) i teledetekcji środowiska.

Dwójkę finalistów wybrano spośród czterdziestu nadesłanych wniosków. Wnioski rozpatrywała powołana Komisja Stypendialna składająca się z Członków Zarządu Fundacji i ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Stypendystom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów naukowych, które mamy nadzieję dzięki naszemu wsparciu, będą łatwiejsze do osiągnięcia!

O tematyce badań prowadzonych przez Stypendystów będzie można wkrótce przeczytać na naszej stronie internetowej.

Barokowo klasycystyczny pałac, w którym odbył się wernisaż, jeszcze mocniej podkreślił piękno i majestat surowej Arktyki prezentowanej na zdjęciach. Wśród zaproszonych gości panowała podniosła atmosfera, która oprócz doznań artystycznych, zaowocowała finansowym wsparciem Fundacji, za co serdecznie dziękujemy.

Sylwetki stypendystow:

{include_content_item 98}

 

 {include_content_item 97}