Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

EsriMiniaturaW dniach 23-25 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się X Konferencja ESRI Polska. Fundacja dzięki wsparciu głównego Organizatora, miała możliwość zaprezentować swoje działania na własnym stoisku reklamowym oraz poprzez prezentację w edukacyjnym bloku tematycznym. Fundacja miała także okazję zaprezentować w Sali plenarnej, wystawę zdjęć Patronki pt. Islandia – wyspa lodu i ognia.

W ramach konferencji Grupa Podhalańska GOPR prezentowała także, wdrożenie innowacyjnych systemów geoinformatycznych na potrzeby ratownictwa górskiego oraz prowadzenia akcji poszukiwawczych. Jak podkreślili prelegenci, to właśnie nasza Fundacja miała kluczowe znaczenie w ich wdrożeniu, tworząc jego koncepcje i strategie, oparte na zaawansowanych systemach GIS i współpracy z firmą ESRI Polska. Wsparcie to Fundacja udzieliła w ramach działań na rzecz promocji GIS oraz działalności na rzecz bezpieczeństwa w obszarach górskich.

Innowacyjny pomysł wdrożenia został doceniony przez amerykański zarząd firmy ESRI, który na ręce Naczelnika GP GOPR – Mariusza Zaróda, wręczył nagrodę za najciekawsze na świecie wdrożenie systemu GIS opartego na oprogramowaniu firmy ESRI w 2012 roku.

Fundacja pragnie serdecznie pogratulować naszym kolegom z GOPR za wytrwałość we wdrożeniu systemu i życzymy by jak najlepiej służył w ich pracy. Życzymy też by nasz wspólny innowacyjny pomysł, znalazł jak najszersze zastosowanie, także w innych krajowych i zagranicznych służbach.

Dziękujemy przy tej okazji wszystkim tym którzy nas wspierają, bo tylko dzięki temu mamy okazję chwalić się takimi osiągnięciami!

Pragniemy też serdecznie podziękować naszemu Partnerowi - firmie ESRI Polska za bardzo silne wsparcie w zakresie naszego udziału w tej wspaniałej Konferencji!

Zobacz prezentację Fundacji [Power point] [PDF]

Więcej o X Konferencji ESRI Polska