Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Miło nam ogłosić, że tegoroczną laureatką Konkursu Stypendialnego, promującego najzdolniejszych doktorantów polskich jednostek naukowych, została Karolina Zięba-Kulawik, doktorantka w Laboratorium Geomatyki na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Jej badania koncentrują się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii geoinformacyjnych, w szczególności naziemnego i lotniczego skanowania laserowego, do monitorowania przemian krajobrazu i analiz przestrzennych GIS 3D.

Projekt, który przedstawiła Laureatka, ma na celu określenie głównych kierunków przemian dokonujacych się w strukturze krajobrazów Tatrzańskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego oraz monitorowanie rozpadających się drzewostanów w aspekcie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych.

Więcej o Laureatce oraz zwycięskim projekcie można przeczytać tutaj.

Serdecznie gratulujemy Laureatce i cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie z Nią przyczyniać się do rozwoju badań młodych i utalentowanych polskich naukowców.

Dziękujemy za patronat i wsparcie Konkursu Dyrektorowi Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz firmie ESRI Polska.