Historia Fundacji

Wszystko zaczęło się 5 lipca 2007 roku pod Mont Blanc. Tego dnia bliscy Ani Pasek musieli się dowiedzieć, że Ania wraz z dwójką przyjaciół już nigdy nie powrócą ze wspinaczki na najwyższą górę Europy.

Wiele ważnych rzeczy wtedy się zakończyło, było niezwykle trudno, ale nie zgasła nadzieja na lepsze jutro. Nie tylko dla bliskich Ani, ale także dla innych. Tamtego dnia właśnie Marek Pasek, tata Ani, wypowiedział znamienne słowa: „Musimy zrobić coś, by młodzi ludzie nie ginęli w ten sposób…”. I tak wszystko się zaczęło i trwa do dziś, dzięki pomocy wielu osób… i mamy nadzieję, że w ten sposób będzie już trwać zawsze.

Współpracując z najlepszymi, pomagamy z radością odkrywać górskie przestrzenie oraz pomagamy rozwijać naukowe i artystyczne pasje, które pobudzają wyobraźnię i pomagają nam wszystkim odkrywać nieznane.

Nasza Fundacja poprzez swoje działanie, nie tylko dba, by pamięć o Ani nie zaginęła, ale także dokłada wszelkich starań, by zarażać i zachęcać innych, do zespołowego działanie opartego na silnych więziach i radosnej chęci wspólnego tworzenia i rozwijania naszego otoczenia.

Poznaj naszą wizję
Więcej o Patronce

Nasza wizja

Fundacja im. Anny Pasek to wpływowa, prężnie działająca i łatwo rozpoznawalna organizacja pozarządowa, działająca międzynarodowo na rzecz rozwoju przyjętych obszarów działalności. Pracujemy ciężko i dobrze, by nasza Fundacja zasługiwała na miano „Organizacji rozwoju i przyszłości”.

Poznaj naszą misję

Nasza misja

Twórczo przekraczamy granice

Twórczo przekraczamy granice, ponieważ działamy innowacyjnie, systemowo i w szerokiej skali. W swojej działalności skutecznie integrujemy świat nauki i praktyki. Wspieramy badania naukowe i rozwój nauk geograficznych, szeroko edukujemy, pomagamy wdrażać nowoczesne rozwiązania oraz integrujemy różnorodne społeczności.

Jakimi wartościami się kierujemy?

Nasze kluczowe wartości

Otwartość

Działać twórczo i skutecznie oznacza dla nas działać z otwartą postawą. Otwartość na nowe idee i różnorodność myśli, pozwala nam postrzegać otoczenie w bardzo szerokim horyzoncie. To stanowi doskonały fundament do działań rozwojowych opartych na integracji wiedzy i środowisk. 

Integracja

Uważamy, że wielkie i trwałe działania powstają tylko w oparciu o zintegrowane działania łączące pracę różnorodnych grup i zespołów.

Pozytywne relacje

Radość i pozytywne relacje wzmacniają nas samych oraz powodują, że nasza zespołowa praca jest bardziej trwała i wydajna. Tworzą one dużą dawkę pozytywnej energii, którą chcemy dzielić się z innymi.

Pasja

Działamy i pomagamy, bo chcemy i lubimy to robić. W podejmowane przez nas działania zawsze wkładamy nasze serca i widzimy w tym wszystkim głęboki sens. 

Innowacyjność

Otwarte i pełne energii umysły pozwalają nam z radością wykraczać poza ustalone schematy oraz kreować nowe i odważne rozwiązania  

Rozwój

Czujemy się odpowiedzialni za siebie i swoje otoczenie oraz dbanie o ich zrównoważony rozwój. Bez tego nie wyobrażamy sobie szeroko pojętego postępu

Więcej o Patronce
Poznaj obszary działania

Patronka

ANNA PASEK (1982-2007) – geograf, doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka geologii w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, podróżnik i fotograf.

Do każdej życiowej inicjatywy podchodziła z ogromnym zaangażowaniem, pasją i energią. Idee bardzo szybko przeradzała w działanie, które rodziło radość i optymizm w Niej samej a także we wszystkich tych, którzy byli wokół. Ostatnim celem Anny był wyjazd do Włoch i wspinaczka na Mont Blanc, z której to drogi, wraz ze swymi dwoma towarzyszami, już nie powróciła…

Ania wśród tych wszystkich wspomnianych zajęć, zainteresowań i osiągnięć, była i pozostanie przede wszystkim jedną z Nas. Jedną z grupy ludzi radosnych, trochę zwariowanych, wrażliwych na piękno świata, wrażliwych na innych ludzi i chcących mieć wpływ na to co dzieje się wokół Nas.

Wróć na górę strony

Poznaj nasze działania

Wybierz odpowiedni guzik i poznaj nasz działania
Projekty stypendialne
Projekty edukacyjne